تور کیش نوروز 98
نوروز 98 در کیش
02/26/2019
اجاره ماشین در کیش در نوروز 98
اجاره ماشین در کیش در نوروز 98
03/19/2019

شرایط ورود ماشین به کیش در نوروز

رفتن به کیش با ماشین

شرایط ورود ماشین به کیش در ایام نوروز ۹۸

سلام در این مقاله میخوایم در مورد شرایط ورود ماشین به کیش در ایام نوروز صحبت کنیم. در ابتدا به تمام مسافرانی که جزیره کیش را برای مسافرت نوروزی خود انتخاب کردند صمیمانه تشکر میکنیم، امیدواریم اقامت خوشی را در جزیره زیبای کیش داشته باشید.

در نوروز ۹۸ شرایط ورود خودرو به کیش به شرح زیر میباشد:

خودرو های داخلی سال ۹۵ به بعد و خودرو های خارجی ۲۰۱۰ به بعد با داشتن معاینه فنی و ظاهر مناسب مجاز است.

خودرو های داخلی ۹۰ تا ۹۵ و خودرو های خارجی سال های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۰ باید رزرو محل اقامت (ووچر هتل) را در دست داشته باشند و با توجه به مدت اقامت میتوانند در جزیره کیش تردد کنند.

هزینه ورود خودرو به کیش

هزینه ورود ماشین به کیش ۳۵۰.۰۰۰ هزار تومان میباشد (بدون محاسبه هزینه های جا به جایی دریایی)

مدت زمان تردد در جزیره کیش با ماشین شخصی ۵ روز میباشد که بعد از این مدت میتوان با پرداخت روزانه ۷۰.۰۰۰ هزار تومان مدت اقامت را تمدید کرد.

ممنوعیت ورود ماشین های سنگین و تاکسی به کیش

دقت داشته باشید که در ایام عید نوروز ۹۸ ورود خودرو های سنگین (تک کابین، کامیون، کامیونت، اتوبوس، مینی بوس، ون) به جزیره کیش ممنوع است. همچنین ورود خودرو های تاکسی در ایام نوروز ممنوع میباشد. پس از گذشت ایام نوروز(۲۷ اسفند ۹۷ تا ۱۵ فروردین ۹۸ ) قوانین به حالت عادی خود بر میگردد.

مسافران نوروزی حتما در طول مسیر استراحت لازم را داشته باشند و با رعایت قوانین رانندگی در جاده ها سفر نوروزی بی خطری را شاهد باشیم. همچنین در بندر چارک و آفتاب امکان پارک خودرو وجود دارد.

تا کیش از چه مسیری بیایم ؟

از هر شهری که به کیش تشریف میاورید باید به بند عباس بیایید و به بندر چارک یا لنگه و یا آفتاب بروید تا از آنجا با شناور ها و لندیگراف ها خودرو خود را وارد جزیره کیش کنید. بندر چارک گزینه بهتری است که حدودا ۲۹۰ کیلومتر با بندر عباس فاصله دارد.

سفر با این شناور های حدودا دو ساعت و نیم تا سه ساعت طول میکشد که بستگی به شرایط آب و هوا دارد.

حدودا هزینه رفت و برگشت با خودرو شخصی به کیش:

  • ۸ هزار تومان عوارض شهرداری به ازای هر سر نشین
  • ۷۰ تومان بابت کرایه کشتی
  • ۱۰ تومان به ازای هر سرنشین به جزیره کیش
  • ۶۰ تومان بابت عوارض و کاپوتاژ به بندر چارک
  • ۲۰ تومان کرایه بابت هر سرنشین به جز راننده

هزینه مسیر برگشت از کیش نیز تقریبا همانند رفت است که در نهایت هزینه رفت و برگشت از بندر چارک حدود ۲۵۰.۰۰۰ تا ۳۰۰.۰۰۰ تومان میشود.

اگر قصد سفر به جزیره کیش را با هواپیما دارید بهتر است با شرکت های اجاره ماشین در کیش تماس بگیرید و خودرو مورد نظر خود را رزرو کنید. همچنین شرکت های رنت کار در کیش در ایام نوروز کاملا آماده خدمت رسانی به مسافران جزیره هستند. شما با تماس با این شرکت ها یا رزرو آنلاین میتوانید اقدام به اجاره خودرو در کیش بکنید.

امیدواریم اقامت خوشی را در جزیره زیبای کیش داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *