سفارش غذا در کیش
08/12/2020
اجاره سراتو 2018 در کیش
اجاره ماشین ارزان در کیش
09/12/2020

راهنمای کرایه تاکسی در کیش

جزیره کیش شباهت زیادی به داستان های پریان دارد. مدرنیته و سنت را یکجا در این جزیره می توان دید. از جاذبه های طبیعی و سواحل زیبای کیش گرفته تا بازارهای رنگارنگ و اقامت در هتل های لوکس و .... همگی موجب شده تا سالانه بازدید کننده های بسیاری پا به این جزیره بگذارند. با توجه به اینکه اغلب گردشگران بدون وسیله به کیش سفر می کنند تهیه خودرو در کیش، دغدغه هایی را به وجود آورده است. در کیش دو نوع خودروی اجاره ای و عمومی فعالیت دارند. علاوه بر شرکت های رنت کار، امکان کرایه تاکسی در کیش نیز فراهم شده است.

اگر برای اولین بار به کیش سفر می کنید به راحتی می توانید با تاکسی به گردشگری و رفت و آمد بپردازید. در این جزیره دو نوع تاکسی زرد و سفید رنگ فعالیت دارند. تفکیک رنگ تاکسی ها به جهت مشخص کردن نوع خدمات، مسیرهای عبوری و نرخ کرایه است.

کرایه تاکسی زرد در کیش

تاکسی های زرد رنگ همان خطی های جزیره هستند که در مسیرهای اصلی خدمات ارائه می دهند. در همه نقاط جزیره این تاکسی های خطی زرد رنگ را می بینید. اصولا کرایه تاکسی در کیش به سختی و دشواری تاکسی گرفتن در شهرهای بزرگ نیست. برای مثال در تهران باید زمان زیادی را صرف پیدا کردن تاکسی کنید ولی در کیش هیچ ترافیک و شلوغی در خیابان ها دیده نمی شود. تاکسی های خطی هم مسیرهای مشخص را طبق معمول طی می کنند.

کرایه تاکسی سفید در کیش

اما این تاکسی های سفید رنگ نقش تاکسی تلفنی و آژانس را در جزیره ایفا می کنند. این خودروها با راننده و به صورت دربست تحت اختیار مسافرین هستند. با تاکسی های آژانس می توانید در مورد مبلغ و مسافت به توافق برسید. محدودیتی برای تردد این تاکسی های دربست در جزیره وجود ندارد و همه مناطق را تحت پوشش دارند.

شماره تاکسی های کیش

آژانس تاکسی کرانه کیش: ۴۴۶۷۲۰۲ – ۴۴۶۷۲۰۱ (۰۷۶۴) – ۰۹۳۴۷۶۹۷۲۸۲ – ۰۹۳۴۷۶۸۲۲۸۱
آزانس تاکسی دالاهو کیش: ۴۴۵۱۵۶۶– ۴۴۵۱۵۷۷ (۰۷۶۴) – ۰۹۱۸۸۳۱۴۲۵۴ – ۰۹۱۸۸۳۱۴۲۵۴
آژانس تاکسی رخش کیش: ۴۴۲۱۱۵۵ – ۴۴۲۱۱۵۲ (۰۷۶۴) – ۰۹۳۴۷۶۹۴۷۰۰ – ۰۹۱۷۴۱۵۹۸۱۱
آژانس تاکسی هلال ماه کیش: ۴۴۵۱۹۴۷ – ۴۴۵۱۹۶۴ (۰۷۶۴) – ۰۹۳۴۷۶۸۱۳۳۲
آژانس تاکسی پارس کیش: ۴۴۵۱۹۱۳ – ۴۴۵۱۹۱۴ (۰۷۶۴) – ۰۹۳۴۷۶۹۳۸۰۱ – ۰۹۳۴۷۶۹۸۷۰۷
آژانس تاکسی توسن کیش: ۴۴۲۳۰۲۴ (۰۷۶۴) – ۰۹۱۲۱۳۹۲۱۶۸ – ۰۹۳۵۲۸۶۹۳۷۹
آژانس تاکسی پائیزه کیش: ۴۴۵۱۷۲۰ – ۴۴۵۱۷۰۰ (۰۷۶۴) – ۰۹۳۶۱۹۳۶۰۹۰

نرخ کرایه تاکسی در کیش

از نیمه دوم سال 98 قوانین کرایه تاکسی در جزیره دچار تغییراتی شده است. تا پیش از مهر ماه کرایه تاکسی به صورت منطقه ای محاسبه می شده است اما قوانین جدید حکایت از کیلومتری کردن کرایه ها دارد. در حال حاضر همه تاکسی هایی که در سطح جزیره تردد می کنند مجهز به کیلومتر شمار بوده و کرایه ها را به صورت کیلومتری در نظر می گیرند.  

نصب تاکسیمتر  در تاکسی ها و محاسبه نرخ کرایه با توجه به آن از اقدامات موفق سیستم تاکسی رانی جزیره است. این طرح پس از گذراندن مراحل آزمایشی، با موفقیت در حال اجرا است. به این ترتیب تاکسی های جزیره موقع سوار کردن مسافر، از تاکسیمتر استفاده می کنند طی مسافت بیشتر با تاکسی مساوی به پرداخت مبلغ بیشتری است.

نرخ کرایه تاکسی در کیش برای روز و شب متفاوت است و همه تاکسی های خطی ورودیه دریافت می کنند. نرخ ورودیه روز و شب نیز اندکی تفاوت دارد. البته کرایه تاکسی از فرودگاه به دیگر نقاط جزیره، مبلغ ثابت و مشخصی است. در همه این موارد کرایه تاکسی زرد رنگ مقرون به صرفه تر از تاکسی های سفید رنگ دربست است. البته تاکسی های زرد رنگ مسیر مشخصی را طی می کنند ولی تاکسی سفید، به صورت دربست در اختیار مسافر است.

تغییر کرایه ها در سال ۱۴۰۰:

به گزارش روابط‌ عمومی و امور بين الملل سازمان منطقه آزاد كيش به نقل از شرکت عمران، آب و خدمات بر اساس مصوبه شوراي ترافيك و اعلام مديريت حمل و نقل اين شركت ، نرخ ورودی کلیه‌ مسیرها در سطح شهر از ساعت ۶صبح تا ٢٤ برای تاکسی‌ها ۱۳۰.۰۰۰ ریال، ورودی فرودگاه ۳۲۰.۰۰۰ ریال، نواحی غربی به کلیه نقاط شهر ۳۷۰.۰۰۰ ریال و برای پیمایش تا ۷کیلومتر به‌ازای هرکیلومتر ۱۳.۰۰۰ریال و بیش از آن هرکیلومتر ۱۵.۰۰۰ ریال تعریف و تصویب شد.

همچنین برای هر دقیقه توقف ۱۳.۰۰۰ریال و هردقیقه تاکسی دراختیار ۲۰.۰۰۰ ریال در نظر گرفته شد.

بر همین اساس نرخ کرایه مینی‌بوس نیز در کلیه مسیرهای تعریف‌شده‌ در سیستم حمل‌ونقل اعم از مسیر کوتاه و بلند، از ساعت ۶صبح تا ۱ بامداد ۳۵.۰۰۰ ریال و ۵۰.۰۰۰ ریال برای ساعت ۱ تا ۶ بامداد تصویب شد.

برای تاکسی‌های خطی نیز، مسیرها و نرخ‌های مشخصی به شرح ذیل اعلام شد:

از بازار مرجان به مقاصد میدان ساحل، شهرک‌صدف و مروارید و میدان‌خلیج‌فارس، ترمینال و بندرگاه و بیمارستان، فازهای A و F, به‌ترتیب: ۵۵.۰۰۰، ۶۰.۰۰۰، ۶۵.۰۰۰، ۷۰.۰۰۰، ۸۰.۰۰۰، ۸۰.۰۰۰۰ تعیین شد.

از مبداء میدان آرین نیز به مقاصد: میدان غدیر و لارک، میدان هرمز و بیمارستان، میدان خلیج‌فارس و بندرگاه و کمپ‌صبا، شهرک صدف و بازارمروارید، سه‌راه‌پردیس و میدان آبشار و بازار مرجان، به‌ترتیب: نرخ‌های ۵۵.۰۰۰، ۶۰.۰۰۰، ۶۵.۰۰۰، ۷۰.۰۰۰، ۷۵.۰۰۰، ۸۰.۰۰۰ ریال تصویب شد.

نرخ هاي كرايه از ایستگاه هایپرمارکت به مقصد میدان‌پرواز و شهرک رز و دهکده ساحلی ۶۵.۰۰۰ ریال و به پارک آبی اوشن و بالعکس ۷۰.۰۰۰ریال و به ساختمان دانشگاه آزاد و بالعکس ۸۰.۰۰۰۰ اعلام شده است .

لازم به ذكر است اين نرخ ها سه شنبه اول تير اجرايي شده است.

ایستگاه های کرایه تاکسی در کیش

برای تاکسی های خطی، ایستگاه های مشخصی در نظر گرفته شده است. این ایستگاه ها در مناطق پر تقاضا واقع شده اند. خطوط اصلی تاکسیرانی در جزیره در نواحی پنج گانه زیر قرار دارد:

 • ایستگاه ساحل مرجان تا میدان ساحل
 • ایستگاه میدان ساحل تا میدان امیرکبیر
 • ایستگاه میدان ساحل تا بازار مروارید
 • ایستگاه میدان خلیج فارس تا میدان سعدی
 • ایستگاه میدان سعدی تا کلیه نقاط میرمهنا

برای برگشت نیز ایستگاه هایی در همان مناطق در نظر گرفته شده است. برای رفت و آمد در سطح جزیره به جز تاکسی می توان از مینی بوس و اتومبیل های حمل بار نیز استفاده کرد. گردشگرانی که به این جزیره سفر می کنند برای حمل اجناس خریداری شده بزرگ، نیاز به ماشین های مخصوص حمل بار دارند. این اتومبیل ها در مسیرهای اصلی و مبادی بازارها، پاساژها و فروشگاه های بزرگ وظیفه خدمت رسانی به مسافران را بر عهده دارند.

کرایه تاکسی در کیش یا اجاره ماشین ؟

برای رفتن به مراکز خرید یا سفرهای کاری در جزیره شاید استفاده از لوازم عمومی مثل همین تاکسی های زرد و سفید راحت تر باشد. اما اگر به همراه خانواده چند روزی را مهمان جزیره هستید می توانید از موسسات رنت کار، خودروهای بدون راننده را اجاره کنید. این خودروها به صورت شبانه روزی و طبق قرارداد در اختیارتان است و محدودیتی برای تردد در مناطق جزیره ندارد.

انواع خودرو در کیش برای ارائه خدمت به اهالی و مسافران فعال است. این خودروها اجازه ندارند مسافران بیش از ظرفیت را سوار کنند. در ضمن بستن کمربند ایمنی برای سرنشینان جلوی تاکسی ها اجباری است. در این موارد قوانین به شدت اعمال خواهد شد.

قبل از سفر به کیش در مورد نوع خودروی مورد نظر تحقیق کنید امکان اجاره خودرو از شرکت های رنت کار حتی به صورت آنلاین نیز وجود دارد.

شما از کدوم روش استفاده میکنید ؟

لطفا تجربه خودتون رو با ما در اشتراک بگذارید تا کیشوندان عزیز و مسافران محترم بهترین تجربه را از حمل و نقل کیش کسب کنند
منبع:
tinyurl
is.gd

10 دیدگاه

 1. eli گفت:

  vaqean keraye taxia kheyli geron shode dg nemisarfe!

 2. کبری گفت:

  الان اجاره ماشین بیشتر میصرفه

 3. سعید گفت:

  مرسی از شما 1 ساعت تو خیابون دنبال تاکسی بودم 😐 به توسن زنگ زدم ایشالا که بیاد :))

  • تیم سام سیر گفت:

   سلام خوشحالیم که تونستیم بهتون کمکی کرده باشیم

 4. حسن گفت:

  سلام بغیر از اینا دیگه شماره تاکسی در کیش نداریم ؟

 5. محمد گفت:

  شماره تاکسی های دیگه ای رو ندارین ؟

  • تیم سام سیر گفت:

   سلام این لیست تقریبا کامل هست و همه تاکسی هارو شامل میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button