سفارش غذا در کیش
08/12/2020
اجاره سراتو 2018 در کیش
اجاره ماشین ارزان در کیش
09/12/2020
نمایش همه

کرایه تاکسی در کیش

نرخ تاکسی در کیش

راهنمای کرایه تاکسی در کیش

جزیره کیش شباهت زیادی به داستان های پریان دارد. مدرنیته و سنت را یکجا در این جزیره می توان دید. از جاذبه های طبیعی و سواحل زیبای کیش گرفته تا بازارهای رنگارنگ و اقامت در هتل های لوکس و .... همگی موجب شده تا سالانه بازدید کننده های بسیاری پا به این جزیره بگذارند. با توجه به اینکه اغلب گردشگران بدون وسیله به کیش سفر می کنند تهیه خودرو در کیش، دغدغه هایی را به وجود آورده است. در کیش دو نوع خودروی اجاره ای و عمومی فعالیت دارند. علاوه بر شرکت های رنت کار، امکان کرایه تاکسی در کیش نیز فراهم شده است.

اگر برای اولین بار به کیش سفر می کنید به راحتی می توانید با تاکسی به گردشگری و رفت و آمد بپردازید. در این جزیره دو نوع تاکسی زرد و سفید رنگ فعالیت دارند. تفکیک رنگ تاکسی ها به جهت مشخص کردن نوع خدمات، مسیرهای عبوری و نرخ کرایه است.

کرایه تاکسی زرد در کیش

تاکسی های زرد رنگ همان خطی های جزیره هستند که در مسیرهای اصلی خدمات ارائه می دهند. در همه نقاط جزیره این تاکسی های خطی زرد رنگ را می بینید. اصولا کرایه تاکسی در کیش به سختی و دشواری تاکسی گرفتن در شهرهای بزرگ نیست. برای مثال در تهران باید زمان زیادی را صرف پیدا کردن تاکسی کنید ولی در کیش هیچ ترافیک و شلوغی در خیابان ها دیده نمی شود. تاکسی های خطی هم مسیرهای مشخص را طبق معمول طی می کنند.

کرایه تاکسی سفید در کیش

اما این تاکسی های سفید رنگ نقش تاکسی تلفنی و آژانس را در جزیره ایفا می کنند. این خودروها با راننده و به صورت دربست تحت اختیار مسافرین هستند. با تاکسی های آژانس می توانید در مورد مبلغ و مسافت به توافق برسید. محدودیتی برای تردد این تاکسی های دربست در جزیره وجود ندارد و همه مناطق را تحت پوشش دارند.

شماره تاکسی های کیش

آژانس تاکسی کرانه کیش: ۴۴۶۷۲۰۲ – ۴۴۶۷۲۰۱ (۰۷۶۴) – ۰۹۳۴۷۶۹۷۲۸۲ – ۰۹۳۴۷۶۸۲۲۸۱
آزانس تاکسی دالاهو کیش: ۴۴۵۱۵۶۶– ۴۴۵۱۵۷۷ (۰۷۶۴) – ۰۹۱۸۸۳۱۴۲۵۴ – ۰۹۱۸۸۳۱۴۲۵۴
آژانس تاکسی رخش کیش: ۴۴۲۱۱۵۵ – ۴۴۲۱۱۵۲ (۰۷۶۴) – ۰۹۳۴۷۶۹۴۷۰۰ – ۰۹۱۷۴۱۵۹۸۱۱
آژانس تاکسی هلال ماه کیش: ۴۴۵۱۹۴۷ – ۴۴۵۱۹۶۴ (۰۷۶۴) – ۰۹۳۴۷۶۸۱۳۳۲
آژانس تاکسی پارس کیش: ۴۴۵۱۹۱۳ – ۴۴۵۱۹۱۴ (۰۷۶۴) – ۰۹۳۴۷۶۹۳۸۰۱ – ۰۹۳۴۷۶۹۸۷۰۷
آژانس تاکسی توسن کیش: ۴۴۲۳۰۲۴ (۰۷۶۴) – ۰۹۱۲۱۳۹۲۱۶۸ – ۰۹۳۵۲۸۶۹۳۷۹
آژانس تاکسی پائیزه کیش: ۴۴۵۱۷۲۰ – ۴۴۵۱۷۰۰ (۰۷۶۴) – ۰۹۳۶۱۹۳۶۰۹۰

نرخ کرایه تاکسی در کیش

از نیمه دوم سال 98 قوانین کرایه تاکسی در جزیره دچار تغییراتی شده است. تا پیش از مهر ماه کرایه تاکسی به صورت منطقه ای محاسبه می شده است اما قوانین جدید حکایت از کیلومتری کردن کرایه ها دارد. در حال حاضر همه تاکسی هایی که در سطح جزیره تردد می کنند مجهز به کیلومتر شمار بوده و کرایه ها را به صورت کیلومتری در نظر می گیرند.  

نصب تاکسیمتر  در تاکسی ها و محاسبه نرخ کرایه با توجه به آن از اقدامات موفق سیستم تاکسی رانی جزیره است. این طرح پس از گذراندن مراحل آزمایشی، با موفقیت در حال اجرا است. به این ترتیب تاکسی های جزیره موقع سوار کردن مسافر، از تاکسیمتر استفاده می کنند طی مسافت بیشتر با تاکسی مساوی به پرداخت مبلغ بیشتری است.

نرخ کرایه تاکسی در کیش برای روز و شب متفاوت است و همه تاکسی های خطی ورودیه دریافت می کنند. نرخ ورودیه روز و شب نیز اندکی تفاوت دارد. البته کرایه تاکسی از فرودگاه به دیگر نقاط جزیره، مبلغ ثابت و مشخصی است. در همه این موارد کرایه تاکسی زرد رنگ مقرون به صرفه تر از تاکسی های سفید رنگ دربست است. البته تاکسی های زرد رنگ مسیر مشخصی را طی می کنند ولی تاکسی سفید، به صورت دربست در اختیار مسافر است.

ایستگاه های کرایه تاکسی در کیش

برای تاکسی های خطی، ایستگاه های مشخصی در نظر گرفته شده است. این ایستگاه ها در مناطق پر تقاضا واقع شده اند. خطوط اصلی تاکسیرانی در جزیره در نواحی پنج گانه زیر قرار دارد:

 • ایستگاه ساحل مرجان تا میدان ساحل
 • ایستگاه میدان ساحل تا میدان امیرکبیر
 • ایستگاه میدان ساحل تا بازار مروارید
 • ایستگاه میدان خلیج فارس تا میدان سعدی
 • ایستگاه میدان سعدی تا کلیه نقاط میرمهنا

برای برگشت نیز ایستگاه هایی در همان مناطق در نظر گرفته شده است. برای رفت و آمد در سطح جزیره به جز تاکسی می توان از مینی بوس و اتومبیل های حمل بار نیز استفاده کرد. گردشگرانی که به این جزیره سفر می کنند برای حمل اجناس خریداری شده بزرگ، نیاز به ماشین های مخصوص حمل بار دارند. این اتومبیل ها در مسیرهای اصلی و مبادی بازارها، پاساژها و فروشگاه های بزرگ وظیفه خدمت رسانی به مسافران را بر عهده دارند.

کرایه تاکسی در کیش یا اجاره ماشین ؟

برای رفتن به مراکز خرید یا سفرهای کاری در جزیره شاید استفاده از لوازم عمومی مثل همین تاکسی های زرد و سفید راحت تر باشد. اما اگر به همراه خانواده چند روزی را مهمان جزیره هستید می توانید از موسسات رنت کار، خودروهای بدون راننده را اجاره کنید. این خودروها به صورت شبانه روزی و طبق قرارداد در اختیارتان است و محدودیتی برای تردد در مناطق جزیره ندارد.

انواع خودرو در کیش برای ارائه خدمت به اهالی و مسافران فعال است. این خودروها اجازه ندارند مسافران بیش از ظرفیت را سوار کنند. در ضمن بستن کمربند ایمنی برای سرنشینان جلوی تاکسی ها اجباری است. در این موارد قوانین به شدت اعمال خواهد شد.

قبل از سفر به کیش در مورد نوع خودروی مورد نظر تحقیق کنید امکان اجاره خودرو از شرکت های رنت کار حتی به صورت آنلاین نیز وجود دارد.

شما از کدوم روش استفاده میکنید ؟

لطفا تجربه خودتون رو با ما در اشتراک بگذارید تا کیشوندان عزیز و مسافران محترم بهترین تجربه را از حمل و نقل کیش کسب کنند

9 دیدگاه

 1. eli گفت:

  vaqean keraye taxia kheyli geron shode dg nemisarfe!

 2. کبری گفت:

  الان اجاره ماشین بیشتر میصرفه

 3. سعید گفت:

  مرسی از شما 1 ساعت تو خیابون دنبال تاکسی بودم 😐 به توسن زنگ زدم ایشالا که بیاد :))

 4. محمد گفت:

  سلام شما ساعتی ماشین اجاره نمیدین ؟

 5. محمد گفت:

  شماره تاکسی های دیگه ای رو ندارین ؟

  • تیم سام سیر گفت:

   سلام این لیست تقریبا کامل هست و همه تاکسی هارو شامل میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button