اسنپ کیش، خوب یا بد؟

اسنپ کیش | اسنپ در کیش
فهرست مطالب

اشتراک گذاری این مقاله

این مقاله بررسی اسنپ در کیش است

لطفا برای گرفتن اسنپ با شماره های شرکت تماس نگیرید، از اپلیکیشن اسنپ استفاده کنید

اسنپ کیش، در قالب تاکسی آنلاین ارزان کیش، از آذر ماه فعالیت خود را در جزیره زیبای کیش آغاز کرد. از طرفی رانندگان ثابت تاکسی این شهر، در اعتراض به دادن امتیاز اسنپ به اتومبیل‌های شخصی، اعتصاب کردند. در نتیجه برای چند روز شبکه تاکسی‌رانی در این جزیره مختل شده و شهر عملا بدون تاکسی ماند! سرانجام، با تعیین سهمیه محدود و مشخص برای ماشین‌های شخصی و واگذاری امتیاز رانندگی در این موسسه به تاکسی‌های کیش و حل کلی مشکل، اوضاع تاکسی‌رانی در این جزیره به شرایط عادی خود برگشت.

در این مطلب:

مختصری درباره جزیره زیبای کیش می‌خوانیم.
مزایا و معایب فعالیت اسنپ در کیش را بررسی می‌کنیم
می‌پرسیم چرا رانندگان تاکسی با ورود اسنپ به کیش مخالفت کردند؟

با ما تا انتهای مطلب همراه شوید.

اسنپ کیش - صحنه های زشت در کیش

از جزیره کیش و تاکسی‌رانی در آن بیشتر بدانیم

جزیره زیبای کیش، از دیدنی‌ترین جزایر خلیج فارس واقع در استان هرمزگان است. از آنجا که دسترسی به کیش تنها از مسیرهای هوایی و دریایی مقدور است، حمل اتومبیل شخصی برای مسافران و اهالی غیر بومی محدود بوده و با هزینه و دشواری‌هایی همراه است.

به‌همین دلیل نیز، بسیاری از گردشگران، بدون اتومبیل‌های خود به این جزیره سفر می‌کنند. در چنین شرایطی، استفاده از وسایل نقلیه موجود مانند تاکسی شهری کیش و کرایه ماشین در کیش و اسنپ کیش ، بسیار معمول و پرطرفدار است. تا جایی که جابجایی گردشگران در سطح جزیره در زمره یکی از مشاغل معمول مطرح بوده و به یکی از منابع درآمد اهالی بومی و رانندگان زحمتکش این جزیره تبدیل شده است.

ماجرای اسنپ و تجمع تاکسی‌های کیش!

چندی پیش، افتتاح تاکسی اینترنتی اسنپ در کیش، موجب بروز نارضایتی‌هایی در میان رانندگان تاکسی‌ و اهالی محلی شد. تا جایی که به تجمع تاکسی‌های این جزیره و به دنبال آن اعتصاب رانندگان تاکسی در کیش انجامید.

مشکلاتی مانند بروز بی‌نظمی و مسافرکشی با ماشین های پلاک ملی و وانت و غیره و پاره‌ای مشکلات و ناامنی‌های ایجاد شده در تاکسی‌های اینترنتی نیز، به این موضوع دامن زده و مشکل را دوچندان نمود. اگرچه با رسیدگی به این ماجرا و پیگیری اهالی و مسئولین، و تعیین سهمیه و مورد قبول از تاکسی‌های محلی برای استفاده به‌عنوان اسنپ کیش، مشکلات این سرویس همچنان با نارضایتی مسافران و کیشوندان مواجه است.

مشکل رانندگان تاکسی با اسنپ در کیش چه بود؟

بسیاری از رانندگان بومی تاکسی در کیش، از استخدام رانندگان اتومبیل‌های شخصی در اسنپ گله‌مند بوده و به همین دلیل هم دست به اعتراض و اعتصاب زدند. اما با تصمیم به استخدام کلی تاکسی‌رانان در این موسسه، مشکل تا حدی حل شده است. اما همچنان شاهد مسافرکشی با ماشین های معمولی و همچنین اعلام نرخ دلخواه از سمت راننده هستیم.

اسنپ کیش خوب است یا بد؟

اسنپ و استفاده از امکانات اینترنت برای جابجایی در مسیرهای مختلف، مانند هر فعالیت دیگری در فضای مجازی، با چالش‌هایی همراه است. با وجود شبکه تاکسیرانی در هر شهر و قوانین جاری در آن، فعالیت موازی و آنلاین در فیلد کاری تاکسیرانی، می‌تواند به بروز اختلافاتی در این زمینه منتهی شود. همان موردی که در آذرماه امسال و با ورود اسنپ به جزیره کیش اتفاق افتاد و برای مدتی، جابجایی مسافر را در این شهر مختل کرد.

اما فارغ از این موارد، این سوال مطرح است که راه‌اندازی سیستم تاکسی اسنپ در جزیره کیش خوب است یا بد؟

برای بررسی این موضوع، نظرخواهی از کاربران این سرویس و رانندگان آن، می‌تواند نتایج مستندی به دست بدهد. گرچه نظر همه آنها نیز لزوما یکسان نیست. اما از مجموعه این گفتگوها نتیجه می‌گیریم که در مجموع، میزان رضایت هر دو طرف راننده و مسافرین اسنپ، از گله‌مندی‌های آنها کمتر است.

دلایلی که استفاده از اسنپ را در جزیره کیش با مشکلاتی روبرو کرده و به‌عبارتی بررسی کاربرد اسنپ به این شرح هستند:

استقبال کاربران جوان از سرویس‌های آنلاین خوب است: جزیره کیش، به‌عنوان یک مرکز گردشگری معتبر و شناخته شده، مسافران جوان زیادی را به‌سوی خود می‌کشاند. طبعا این قشر سنی، استفاده از اسنپ را به‌دلیل سهولت استفاده از اینترنت بر دیگر روش‌ها ترجیح می‌دهند. برای استفاده از تمام مراکز گردشگری و فضاهای دیدنی این جزیره، که کم هم نیستند، استفاده از اسنپ کیش گزینه مناسبی به‌نظر می‌رسد، اما خوب مشکلاتی مانند نا امنی برای بانوان را دارا می باشد و همچنین نظم جزیره به هم میریزد به طوری که مشاهده میکنیم در سطح ماشین های شخصی جلوی افراد پیاده ترمز می کنند و اعلام می کنند که اسنپ هستند!

گردشگران خارجی از این سرویس چگونه استفاده کنند: اینترنت و فضای مجازی، این روزها به زبان بین‌المللی برای ارتباط بین مردم تبدیل شده است. با وجود تاکسی‌ اینترنتی و بدون نیاز به مترجم، گردشگران خارجی هم می‌توانند بدون نیاز به هیچگونه مکالمه اضافه، مسیر دلخواه را برای راننده اسنپ در کیش مشخص کنند. اما خوب این اپلیکیشن فارسی بوده و همچنین حمل و نقل توریست های خارجی با ماشین شخصی چندان ظاهر خوبی ندارد

دسترسی به اسنپ در هر نقطه از جزیره: استفاده از تاکسی آنلاین ارزان کیش در هر نقطه از این جزیره زیبا، نیاز کاربران اسنپ کیش را به سایر وسایط نقلیه به حداقل رسانده است. قیمت مناسب و دسترسی فوری و آسان به این سرویس‌ها نیز، از دلایل مهم در اقبال عمومی نسبت به این وسایط نقلیه است، اما مشاهده شده است که به غیر از مسیر های درون شهری، درخواست مسافران قبول نشده و همچنان مسافرین امکان سفر به خارج از شهر را نداشته برای رفتن به مسیر هایی مانند کلبه هور و یا کشتی یونانی و یا سواحل مرجان و غیره را با تاکسی و اسنپ ندارند

نظر مردم عادی و کاربران در مورد تاکسی در کیش چیست؟

کیش جزیره‌ای گرمسیری است. به‌رغم زیبایی مناظر و فرصت خوب گردشگری در این منطقه آزاد تجاری، تحمل گرمای سرسام‌آور تابستان در این شهر ساحلی زیبا، ابدا کار آسانی نیست. تحمل این سختی هم برای مسافران تاکسی و هم برای گردشگران باعث ایجاد انتظاراتی در هر دو طرف شده است.

باید اذعان کرد در این شرایط، راحتی و سهولت دسترسی به وسیله نقلیه، دغدغه اصلی کاربران بوده و هست. تصور اینکه برای رسیدن به هر نقطه از جزیره، امکان استفاده از تاکسی، آن هم با تحمل زمان طولانی انتظار در هوای گرم تابستان، کابوسی است که هیچ یک از اهالی بومی یا مسافرین و گردشگران، خواهان تحمل آن نیستند. برای رانندگان هم، جابجایی مسافر در این شرایط جوی، کار دشواری محسوب می‌شود.

از طرفی اعلام نرخ دلخواه رانندگان اسنپ از مسافر مشکل دیگری است که باید به آن توجه کرد، همچنین این افراد به مسیر های کیش آشنا نبوده و باعث دلخوری کیشوندان و مسافران عزیز شده است.

مقالات مرتبط

6 دیدگاه دربارهٔ «اسنپ کیش، خوب یا بد؟»

  1. نوین رنت-اجاره ماشین در کیش

   سلام وقت بخیر، بهتره با خود اسنپ تماس بگیرید

 1. سلام
  هر کاری و شغلی و خدماتی
  اگه رقابت نباشه توش انحصاری میشه .قیمت تاکسی دیگه نزدیک شده بود به ۲ میلیارد الان تاکسی خریدن بهتر و ارزونتر شده حتی کرایه هم زیاد میگرفتن

 2. سلام خیلی ممنون از توضیحاتتون بنظرم هر کدام در مواقعی به درد می خورند

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن